Promet
97.Omejitev hitrosti
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Svenškova ulica 41, 2000 Maribor
Objavljeno: 14.12.2015
Objavil: Teo Simonič

Opis

Pozdravljeni... Na vsak prometni znak, ki nam prikazuje, koliko lahko vozimo, bi naredili senzor, ki bi oddajal dolocen signal... Drug senzor, pa bi se namestil na vsak avto. Ko bi se z avtom priblizali prometnemu znaku s senzorom, bi prejeli signal, ta pa bi nastavil ""blokado"" v motorju, da nebi mogli peljati vec kot pa je omejitev.



Location

Slišimo

Objavil: Teo Simonič

14.12.2015
Location

Zaključeno

Zahvaljujemo se vam za pobudo. Prometna signalizacija je v MO Maribor postavljena v skladu s pravilnikom in zakonom. Postavitev je takšna kot v vseh ostalih slovenskih mestih in primerljivih evropskih mestih, saj nas k temu zavezujejo evropske smernice in direktive. Če koncesionar ali prometni inšpektor ugotovi pomanjkljivost na prometni signalizaciji se le ta v najkrajšem času odpravi.

Kar se tiče senzorjev za blokado motorjev pa to ni v pristojnosti lokalne uprave zato je takšna pobuda neizvedljiva.

16.12.2015