Okolje
912.Nigrad:Vsebina 5, Oblika Nezadostno 1
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Okolje
Lokacija: Ulica heroja Staneta 1, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 16.01.2020
Objavil: novak

Opis

Po enem letu je Nigrad le uspel postaviti količke, ki naj bi ovirali
divje parkiranje na zelenici v začetku zgornjega dela Turnerjeve ulice.
A, kako!? Nigradovega "strokovnjaka" sem pri umerjanju količkov
opozoril na nujnost zaključnega količka, saj bodo brezobzirni vozniki obvozili količke in nadalje nemoteno parkirali na zelenici, a je odgovoril, da ni potrebno (čeprav so v nadalevanju Turnerjeve
vsepovsod zaključni količki). Tudi zasejanje nove trave jim še ni uspelo (mogoče še letos)!?
Dobrodošel bi bil tudi strokovni zakljčuni nadzor del ( pa čeprav
sestavljen iz domiselnih kršiteljev)!!!
Priložena slika potrjuje moje navedbe in v vednost, da ni osamljen primer. Še ena nedokončana simfonija!
LP

Slike



Location

Slišimo

Objavil: novak

16.01.2020
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

17.01.2020
Location

Urejamo

Spoštovani!

Skupaj s pristojnim vzdrževalcem bomo na terenu preverili postavitev količkov ter po potrebi postavili še kakšno dodatno oviro, če bo to tehnično izvedljivo.
Zaradi obilnih padavin in neugodnih vremenskih razmer v času postavitve količkov bomo v skladu s takratnim dogovorom z deli finoplaniranja, humoziranja zelenice ter setvijo trave nadaljevali v zgodnjem spomladanskem obdobju oz. ko bodo vremenske razmere to dopuščale.

Z Medobčinskega inšpektorata in redarstva pa sporočajo, da so v tem delu mesta v preteklem letu izvedli več poostrenih nadzorov (osem) in prav tako so izvajali tudi redne nadzore. Pri tem so samo v Turnerjevi ulici v letu 2019 izvedli 52 prekrškovnih postopkov. Z rednimi nadzori bodo nadaljevali, saj so očitno kršitelji pripravljeni, pri izogibanju spoštovanja pravil, storiti vse mogoče.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

21.01.2020