Promet
858.Ukinitev tipk za pešce in kolesarje v ožjem središču
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: KREKOVA - OBČINA, Center, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 18.09.2019
Objavil: Petra Očkerl

Opis

Povsem nedopustno se mi zdi, da imamo v ožjem središču mesta na semaforjih tipke, s katerimi pešci in kolesarji "prikličemo" zeleno luč.
V mestu, ki spodbuja trajnostno mobilnost, je lahko edina namembnost teh tipk, da se zelena za pešce in kolesarje prižge takoj. Tako pa se, če tipke ne pritisneš, sploh ne prižge. Kar je prav tako nesmiselno, je izjemno dolg interval, od 45 sekund do minute in pol, in to na prehodih, kjer je veliko pešcec in kolesarjev, v najožjem središču, tudi v okolici sravbe MOM in upravne enote. Intervale je nujno skrajšati, da lahko pešci in kolesarji čim hitreje prečkajo, ter omogočiti prižiganje zelene luči ne glede na pritiske na tipko. Če so na tem območju semaforji še sploh potrebni, glede na to, da gre ta cono 30. ((Ne)Upoštevanje omejitve je že naslednja problematična točka.)



Location

Slišimo

Objavil: Petra Očkerl

18.09.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

19.09.2019