Promet
835.Parkiranje tovornih vozil
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Dogoška cesta 81, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 16.08.2019
Objavil: Tom & Jerry

Opis

Spoštovani,

Dogoška cesta -križišče s Ulico Kragujevških žrtev;
-križišče s Wallischevo ulico;
-divje parkirišče v neposredni bližini navedenega križišča (neposredno ob gozdu).

Kamioni parkirani na navedenih lokacijah, podnevi,ponoči,čez vikend.

Zakonodaja glede parkiranja tovornih vozil na območju MO Maribor je "jasna- nedvoumna".

Kaj konkretno boste pristojni na MO Maribir izvedli v prihodnje,da se zapisano ne bo več dogajalo???????




Location

Slišimo

Objavil: Tom & Jerry

16.08.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

22.08.2019
Location

Zaključeno

V preteklih dveh letih smo prejeli nekaj podobnih prijav in v skladu z prijavo opravili nadzor, tudi ob vikendih. Omenjenih kršitev nismo zaznali, izvedli smo zgolj en prekrškovni ukrep zoper zapuščeno vozilo (tovorno).
Nikoli nismo prejeli prijave, ki bi vsebovala slikovni material. Zato smo predvidevali, da gre za površino, ki je ob Dogoški cesti, nekaj metrov naprej od križišča z Ulico Kragujevaških žrtev in Wallischevo ulico, ki pa ne spada med »javne prometne površine«, ampak gre za neurejeno, neporaščeno površino izven cestnega sveta, kjer občasno parkirajo vozila, kar pa ne predstavlja prekrška.
Nepravilno parkiranje, zraven Zakona o pravilih cestnega prometa, v Mestni občini ureja tudi Odlok o občinskih cestah, ki v 53. členu, med drugim, določa: »Parkiranje tovornih vozil, priklopnih vozil, vozil za mobilno oglaševanje in avtobusov na javnih prometnih površinah je prepovedano.«
Sicer smo v zadnjih dveh letih izvedli 78 prekrškovnih postopkov v zvezi s 53. členom Odloka o občinskih cestah na območju Mestne občine Maribor.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

27.08.2019