Promet
794.DOTRAJANA CESTA SPREHAJALNA POT RIBNIŠKO SELO MARIBOR
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Sprehajalna pot 11, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 06.07.2019
Objavil: Alen Šetar

Opis

Spoštovani.

Pošiljam vam slike dotrajane ceste od hišne številke 6 do hišne številke 11 Sprehajalna pot, Ribniško selo, Maribor, (št.236, cesta 743840 odsek 743841, začetek 0242235 konec z hišo 018), katero bi bilo nujno potrebno na novo asfaltirati in urediti odvodnjavanje saj je cesta v klancu. Na zgornji strani je makedam, katerega ob vsakem večjem deževju spere na cesto, da ta postane nevarna in neuporabna za promet.
Prav tako sem vam leta 2017 pošiljal e-mail za menjavo prekategorizacije ceste, da bi bila kategorizirana kot Terčeva ulica.

Pri upravljalcu ceste podjetju Nigrad d.d. so mi odgovorili, da niso prejeli nobene zahteve do danes.

Prosim vas za ureditev asfalta na omenjeni cesti in prekategorizacijo le te v letu 2019.
Sedaj je naseljena od Sprehajalne poti 12 do 16 popolnoma naseljeno in je posledično uporaba pogostejša.

Ker je konec – začetek leta mislim, da imate dovolj časa, da to daste v plan in uredite v tem letu 2019.

Že vnaprej hvala za ugodno rešitev.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Alen Šetar

06.07.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

08.07.2019
Location

Urejamo

Podjetje Nigrad bo saniralo zgornji, makadamski del ceste, kot je bilo to storjeno lani in zakrpalo udarne jame v sklopu rednega vzdrževanja.
Terčeva ulica spada po prioriteti glede na prometno obremenjenost v (najnižjo) kategorijo, kategorijo Javnih poti (JP). Za njo je predvidena sanacija v začetku naslednjega tedna.
odgovorila: Mestna občina Maribor

16.07.2019