Okolje
743.Namestitev košev za odpadke in pasje iztrebke
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Okolje
Lokacija: 1 51, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 17.05.2019
Objavil: Alen Pajić

Opis

Spoštovani,

dajem pobudo,da se na lokacijah, kjer je povečana frekvenca pešcev in sprehajalcev,namestijo koši za smeti in koši za pasje iztrebke.
Posamezne mikrolokacije se lahko koordinirajo z MČ-ji in KS-i.
Na sliki je Cesta Proletarskih brigad,kjer so koši za smeti nameščeni samo na avtobusnih postajališčih,koš za pasje iztrebke pa le en!
Skrb za okolje je eden izmed pomembnejših dejavnikov za zagotavljanje zdravja in kakovosti bivanja. Na tem mestu sicer lahko pohvalim podjetje Snaga, saj opažam,da njihovi delavci vestno opravljano svoje delo. Vendar se odsotnost košev za smeti močno pozna - Predvsem na zelenih površinah!

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Alen Pajić

17.05.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

21.05.2019
Location

Zaključeno

Predlagane lokacije bomo preučili in jih v primeru dodatnih potreb oskrbeli z novimi koši. Koškov za pasje iztrebke v zadnjih letih več ne nabavljamo, saj morajo sprehajalci psov odpadek odvreči med mešane odpadke, to pomeni, da ga odvržemo v rdeči košek.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

10.06.2019