Promet
718.Prometna varnost na Pohorski ulici
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Pohorska ulica 25, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 21.03.2019
Objavil: Slava

Opis

Nevarnosti, ki prežijo na pešce na pohorski ulici so že dolgo znan problem, ki je bil izpostavljen in izglasovan v okviru participatornega proračuna že leta 2015, stanje v praksi pa je še vedno nevzdržno.

Pešci morajo praktično pri vsakem prečkanju ceste izsiliti prednost voznikom, hitrosti vozil so krepko nad omejitvijo, na nekaterih delih je slaba preglednost...
Zanima me, če je možna ponovna postavitev table s prikazovanjem hitrosti, ki je bila lani (iz meni neznanega razloga) odstranjena-primer med slikami.
Če se lahko ukine zadnje parkirno mesto pred prehodom pri pohorski kavarni, ker sedaj ne vidiš pešca, dokler praktično ne zapelješ na prehod.
Se umiri promet s hitrostnimi ovirami...

Očitno se problematike zaveda tudi policija, saj je v lanskem letu nekajkrat merila hitrost, ampak to niti približno ni rešilo težave.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Slava

21.03.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

22.03.2019