Okolje
693.Pobiranje smeti in namestitev košev za smeti, Ruška cesta 49
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Okolje
Lokacija: Ruška cesta 49, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 12.03.2019
Objavil: Mitja Petek

Opis

Peš pot od Studenške brvi do Ruške ceste je polna smeti in drugih odpadkov. Žal je nagib terena strm, prav tako je možno zaslediti igle, tako da si prebivalci v bližini ne upamo sami pobirati smeti.

Na tem območju (tudi na ostalih delih desnega nabrežja Drave) bi bilo potrebno opraviti celovito čistilno akcijo ter namestiti koše za smeti in kasneje redno skrbeti za njihovo praznjenje. Sedaj namreč na desni strani v bližini ni nobenega koša za smeti.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Mitja Petek

12.03.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

13.03.2019
Location

Urejamo

Problematiko rešujemo skupaj z Medobčinskim inšpektoratom in redarstvom Maribor, saj veliko število parcel na tej nabrežni ni v lasti Mestne občine Maribor..
O vaši pobudi glede čistilne akcije se bomo posvetovali s podjetjem Snaga in predstavniki Mestne četrti Studenci.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

18.03.2019
Location

Zaključeno

Obveščamo vas, da bo predvidoma v mesecu maju v okviru projekta »Izboljšajmo Maribor«, skupaj z občani potekala velika akcija čiščenja in urejanja okolja prav na območju nabrežja reke Drave. O natančnem datumu akcije bomo javnost obvestili preko medijev. Vljudno vas vabimo, da se nam takrat pridružite.

Odgovorila: Mestna občina Maribor

11.04.2019