Promet
683.Parkiranje vozil - Kamniška ulica
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Strossmayerjeva ulica 38, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 04.03.2019
Objavil: Alen Pajić

Opis

Spoštovani,

na koncu Kamniške ulice, tik pred križanjem s Trubarjevo, vsakič opazim parkirana vozila,kljub dejstvu,da je tovrsno početje neprimerno in celo nevarno,saj ne samo, da se kazi okolje,zaradi trave,ki je že grdo razrita, širjenje škode,pa ste "onemogočili" z grdimi betonskimi koriti,ki glede na lokacijo (Mestni park), nikakor ne sodijo tja. Ob slabem vremenu,se neasfaltirano parkirišče spremeni v blatno površino,zaradi česar se blato,preko avtomobilskih koles, prenaša na vozno površino, meteorne požiralnike in še kam. Glede na sredstva,ki so na voljo za odpravo tovrstnih nečistoč,smatram,da ne gre za hibo,ki bi jo morali odpraviti. S prometnega vidika gledano,pa gre za omogočanje nevarnega početja. Nevestni vozniki, parkirajo vozila, vstopajo in izstopajo iz slednjih, pri tem pa zmanjušejo vidljivost voznikom,ki se vključujejo iz Kamniške na Trubarjevo in pešcem,ki prečkajo Trubarjevo, saj je orehod za pešce v neposredni bližini. Prav tako je v neposredni bližini tudi center za sluh in govor, vrtec in šola. Predlagam,da se na navedenem območju, vzpostavi režim,ki bo predvsem ranljivim skupinam, omogočal varen prehod oz. uporabo prometnih površin.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Alen Pajić

04.03.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

06.03.2019