Okolje
674.Odpadki - ob Studenški ulici
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Okolje
Lokacija: Studenška ulica 23, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 01.03.2019
Objavil: Slava

Opis

V jarku ob studenški ulici leži ogromno smeti, nekaj jih je tudi na polju na drugi strani ceste. Verjetno je razlog v otoku za smeti na začetku ulice (na sliki označen z rdečo), ki je vedno prenapolnjen in ljudje smeti odlagajo tudi ob kantah, nato pa jih razpiha veter.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Slava

01.03.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

04.03.2019
Location

Urejamo

Spoštovani,

Zbiralnica odpadkov na Studenški ulici sodi med bolj izpostavljene predvsem zaradi svoje lokacije. Dostopna je namreč tudi za naključne »mimo vozeče« občane, ki tam brez nadzora odlagajo različne vrste odpadkov.
Kljub temu, da Snaga zabojnike 1 x tedensko prazni in 2-3 x tedensko čisti se v njih, in žal tudi ob njih, vedno znova pojavljajo presežne količine odpadkov. Lokacijo smo zaradi znanih težav sicer želeli ukiniti, vendar nismo uspeli zagotoviti nadomestne lokacije.
Na omenjeno lokacijo bo v dogovoru s Snago, dostavljena dodatna posoda za odpadno embalažo, predvidoma še v tem tednu.
Odgovorila: mestna občina Maribor

11.03.2019
Location

Izvedeno

Opravičujemo se za kasnejšo realizacijo pobude. Dodatna posoda za odpadno embalažo je bila na omenjeno lokacijo dostavljena v začetku meseca julija.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

16.07.2019