Okolje
669.Smeti okoli transformatorja na Goriški
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Okolje
Lokacija: Goriška ulica 13, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 21.02.2019
Objavil: Vlado Kokol

Opis

Ob transformatorju na Goriški ulici (Jugomont) je pogosto pravo smetišče, tudi širše okoli njega, trenutno pa samo na strani, katera je obrnjena proti bližnji trgovini. Zemljišče je občinsko, tako da ga naj ureja koncesionar, ne pa da se to prepušča dobri volji posameznih občanov. Z urejanjem je mišljeno čiščenje in košnja. Bližnji travnik ob bloku se pokosi, za okolico transformatorja pa se verjetno smatra, da je od Elektra Maribor, vendar ni. Transformator je samostojna enota brez odvečnega zemljišča.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Vlado Kokol

21.02.2019
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba - Sektor za komunalo in promet.

22.02.2019
Location

Zaključeno

Za parcelo, ki jo navajate (št. 186/1, k.o. Spodnje Radvanje) ne skrbimo, saj predstavlja funkcionalno zemljišče k blokom. Upravljavec bloka bi moral sprožiti postopek po Zvetlu za pripis zelenice k bloku.
Je pa cesta ob zelenici (cesta, ki zavije iz Betnavske mimo trgovine) v evidenci Mestne občine Maribor in zanjo tudi skrbimo v smislu varnosti in zagotavljanja čistoče.

Odgovorila: Mestna občina Maribor

27.02.2019