Promet
651.Zlomljen zabojnik za papir - Klinetova ulica
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Klinetova ulica 2, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 06.02.2019
Objavil: MOM na pobudo občana

Opis

Že nekaj časa se angažiram, da ukrepate, pa se zgodi nič. Prva sporočila sem pošiljal oktobra lani… Prosim uredite, drugače se bom pozanimal kateremu inšpektoratu vas lahko prijavim… če sploh obstaja. nenazadnje bom - ko boste imeli odvoz in bodo smeti popadale po tleh prijavil policiji… s posnetki :-/

Zato prosim v izogib težavam in dodatnemu delu, da se uredijo zadeve.

Moj prispevek: bom jaz očistil, če namestite betonske podstavke, večji ali več kontejnerjev… če kaj pomaga.


Namreč:

1 kontejner je premajhen in še ta,
2 z zlomljenim pokrovom, da še veter raznaša iz prepolnega kontejnerja.
3. Ni betonskih podstavkov kot npr. atrij Prušnikove ulice 24, kjer je nekaj kontejnerjev na pločniku.
4. Če že imate kontejnerje na naši zemlji (etažni lastniki) potem prosim pustite urejeno.

Lokacija: med Klinetovo ulico 12, Štantetovo 32 in Klinetovo ulico 2.



Location

Slišimo

Objavil: MOM na pobudo občana

06.02.2019
Location

Zaključeno


Zabojnik za papir na Klinetovi ulici 2-6 so Snagini delavci že samoiniciativno zamenjali ter počistili okolico zbiralnice, ki pa je v skladu s pravili postavljena na zelenico, v lasti Mestne občine Maribor. Ker je lokacija precej izpostavljena vsem mimovozečim, se tam občasno kopičijo tudi kosovni odpadki, ki sodijo v zbirni center na Streliški ulici, ki je od omenjene zbiralnice oddaljen slab kilometer. Snaga sicer v okviru rednega odvoza odpadkov le-te sproti odstrani, vendar se zgodba ponavlja. Zaradi tega je delovodja Snage, ki pokriva ta predel mesta predlagal, da se uvede več manjših zbiralnic, ki bi bile locirane neposredno pred posameznimi vhodi, to je pred Klinetovo 2, 4 in 6, s čimer pa se dotični stanujoči ne strinjajo. Na Snagi zatrjujejo, da so zaradi opisanih težav na tej lokaciji trikrat tedensko, kar dejansko že predstavlja nadstandard angažiranosti s posamezno lokacijo zbiralnice. V skupno rešitev težav bomo skupaj s Snago opravili ogled okolice in poskušali poiskati primernejšo nadomestno lokacijo.

Odgovorila Mestna občina Maribor

12.02.2019