Promet
459.Uskladitev prikazovalnikov z dejanskim voznim redom
Slišimo te    Urejamo    Zaprto   

Vrsta: Promet
Lokacija: Dalmatinska ulica 43, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 15.11.2017
Objavil: Alen Pajić

Opis

Kot uporabnik javnega prevoza,dajem pobudo,da se prikazovalnike uskladi z uradnim voznim redom proge. zelo pogosto se dogajajo naslednje nepravilnosti :

- Prikazovalnik daje informacijo o odhodnem času,za linijo,ki v tistem dnevu več ne vozi.
- Prikazovalnik kaže infomacijo o odhodu avtobusa,ki je že odpeljal (predčasno zapuščanje postajališča).
-Odhodni čas na prikazovalniku in voznem redu,ki je na postajališču,ni usklajen. Primer:Prikazovalnik javlja,da bo avtobus pripeljal čez 4 minute,po dejanskem voznem redu,pa bi moral peljati čez pol ure.
- Sistem prikazovalnika, ne ločuje linije 12 in linije 3. Primer iz postajališča Ulica Kneza Koclja -Vetrinjska.
- Prikazovalnik sporoča, da bo določen avtobus pripeljal na postajališče v nekaj minutah, nato informacija izgine in se ne pojavi več.
- Informacije o prihodih avtobusov se istočasno podvajajo.

Naletel sem tudi na primer,ko vozni red na spletu in na postajališču ni bil usklajen!

Izboljšave,ki smo jih potniki deležni v zadnjem času,so teoretično dobre rešitve, a so zaradi zgoraj naštetih nepravilnosti, neuporabne.

Slike



Location

Slišimo te

Objavil: Alen Pajić

15.11.2017
Location

Zaprto

Zahvaljujemo se vam za podani predlog. Problem , ki ga opisujete že obravnavamo in iščemo rešitve, tako da bodo ves obratovalni čas, avtobusi na vseh linijah in prikazovalniki, usklajeni z voznim redom. Gre za tehnične težave, ki jih rešujemo. Opravičujemo se za težave, ki jih imajo potniki, vendar naš namen z izgradnjo prikazovalnikov je bil, da izboljšamo storitev JPP, zato se trudimo, da to uredimo.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

28.11.2017