Promet
446.Katastrofalno stanje cest
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Kajuhova ulica 13, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 12.09.2017
Objavil: Damjan Veselko

Opis

Rad bi opozoril na obupno stanje cest v tem delu mesta, ki si naziva "ceste" več ne zaslužijo, ker to so kolovozi. Najbolj kritične:
Kamniška cesta- od začetka do konca kompletno uničena, sploh v polovici proti mestnem parku, kjer je tudi preozka. V tem delu so tudi zelo priljubljene preusmeritve kompletnega prometa iz Mladinske ob nogometu, raznih maratonih,...
Vinarska ulica - odsek ob Kmetijskem zavodu je kolovoz. S kolesom sem tam ni mogoče vozit, razen čisto ob robu. Tam se še najde en kos nepoškodovanega asfalta
Kosarjeva ulica - med Mladinsko in Kamniško je to en valovit kolovoz, preozek zaradi parkiranih vozil, asfalt zaradi neštetih prekopavanj uničen
Trubarjeva ulica - med Vinarsko in Kamniško je po celi dožini po sredini asfalt razdrobljen, luknja pri luknji. Veliko tudi kot posledica briljantnega sistema vzdrževanja cest v Mariboru - flika na fliko. Vrhunska usposobljenost izvajalcev se je pokazala na tej cesti tudi pri sanaciji luknje pred trgovsko šolo. Tam so luknjo nadomestili s hribčkom. Jim ni uspelo narediti ravno. Tam se je tudi pred kratkim menjaval kandelaber pred ministrstvom. Stare robnike so tam pozabili, še vedno ležijo na cesti.
Zanima me, kdaj se te ceste mislijo urediti, ker stanje je sramotno. Da uničenih potk v zahodnem parku niti ne omenjam. Asfalt je tam že večinoma v manjšini, ker luknje prevladujejo.



Location

Slišimo

Objavil: Damjan Veselko

12.09.2017
Location

Zaključeno

Zahvaljujemo se vam za podani predlog, ki ga bomo uvrstili na seznam predlogov. Vse pobude in predloge bodo obravnavale strokovne službe, ko bodo načrtovale dela na tem območju. Načrti, ki bodo izpeljani so navedeni v obrazložitvah veljavnega proračuna ter na spletni strani Sektorja za komunalo in promet

Odgovorila: Mestna občina Maribor

20.09.2017