Promet
414.Obnova ceste - Kamniška ulica
Slišimo te    Urejamo    Zaprto   

Vrsta: Promet
Lokacija: Kamniška ulica 26, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 19.05.2017
Objavil: Tomaž Bartol

Opis

Ravno v času, ko obnavljate Mladinsko ulico (vzporedno z Ljudskim vrtom), in je ves promet preusmerjen na vzporedno Kamniško ulico, je postalo še bolj očitno, kako neprimerna je Kamniška ulica za take "akcije". Žal se le-te dogajajo precej pogosto, saj je Mladinska ulica velikokrat zaprta zaradi nogometnih tekem, ki se tičejo morda 2% populacije Mariborčanov, vsem ostalim pa je to muka in ovira.
Cestišče Kamniške ulice je pravzaprav preozko še za normalno srečanje dveh osebnih avtomobilov, ko pa se tam znajdejo avtobusi, kombiji, tovornjaki in delovni stroji, pa se vozi po bankinah, travi in pločnikih. Cestišče je povsem dotrajano in čas bi bil (še posebej ker tako radi pogosto preusmerjate promet v to ulico), da jo končno že obnovite. Tudi deli cestišča, ki so navidezno brez poškodb, so v bistvu dotrajani in neprimerni, saj je cestišče valovito in zgubano od slabo vgrajenih jaškov in prejšnjih neadekvatnih popravil. Prilagam slike poškodb na odseku Kamniške med križišči s Kajuhovo in Trubarjevo ulico. Vsaka poškodba je poslikana samo enkrat (ja, toliko jih je na tem kratkem odseku!), ostale neadekvatnosti (valovito cestišče, slabo vgrajeni jaški), pa je težje zajeti v objektiv, zato predlagam, da jih izkusite sami z vožnjo po navedenem odseku. Dodana je še fotografija povsem zamašenega odtoka kanalizacije, stanje, ki "vztraja" že kar lepo število dni (>10). Nujno obnovite, sicer gre prijava na inšpekcijo.

Slike



Location

Slišimo te

Objavil: Tomaž Bartol

19.05.2017