Promet
235.Razsvetljava na Koroški+Glavni trg
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Koroška cesta 8, 2000 Maribor
Objavljeno: 13.02.2016
Objavil: Renato Petek

Opis

Že tako ali tako je slaba cestna razsvetljava na Koroški cesti (Od krožišča pri Starem mostu do krožišča pri tržnici), ki zelo slabo osvetljuje cestišče. Na novo postavljeni prehodi za pešce so slabo označeni (nočna razsvetljava), da ne govorim o neupoštevanju "Cone 30" (po mojem je povprečna hitrost okoli 40 km/h, če ne več), je na novih prehodih, ko je tema zelo nevarno prečkati saj prehoda šoferji ne upoštevajo, danes (13.2.2016) in tudi še kakšen dan razsvetjava sploh ni delovala. NA SREČO se še, vsaj meni ni znano, nič nikomur zgodilo ampak to za center mesta se ne spodobi in je tudi neodgovorno do vseh tudi voznikov saj se pešca, ki čaka na prehodu sploh ne vidi. Če ne verjamete se kdaj (dokler je še hitro tema) prepeljite skozi in spremljajte števec ter opazujte okolico.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Renato Petek

13.02.2016
Location

Zaključeno

Glede javne razsvetljave sporočamo, da bomo problematiko nedelujoče cestne razsvetljave na Koroški cesti obvestili vzdrževalca. Dodatne osvetlitve novih prehodov za pešce, ob uvedbi dodatnih peš prehodov, nismo načrtovali, saj trenutna osvetlitev tega območja ulice zadošča pogojem, seveda ob delovanju vseh svetilk vzdolž ulice. Ker pa gre za območje, ki spada pod staro mestno jedro, za vse posege veljajo posebne zahteve spomeniškega varstva.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

03.03.2016