Okolje
193.Čisto okolje v bližini Kosarjeve ulice
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Okolje
Lokacija: Kosarjeva ulica 35, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 11.01.2016
Objavil: milan krajnc

Opis

Stanovalci četrti KOROŠKA VRATA se ze nekaj let pritozujemo nad onesnazevanjem okolja v bližini Kosarje ulice. Tam podjetje , ki se ukvarja z urejevanje okolice sežiga v svoji kurilnici smeti in odpadke. Neznosen smrad in dim se vijeta po okolici. S tem smo veckrat pisno in s sliko opozorili inšpektorat za varstvo okoljv Mariboru. Nihče ne ukrepa. Smatramo, da takšen onesnaževalec ne spada v urbano naselje v mestu. Pravzaprav tega ne bi smel početi nikjer.
PREDLOG: nemudoma ustaviti to početje, saj venomer govorimo o čistem okolju.



Location

Slišimo

Objavil: milan krajnc

11.01.2016
Location

Zaključeno

Odgovorila: Mestna občina Maribor
Kurjenje odpadkov na prostem in v kurilnih napravah je, v skladu z veljavnimi predpisi o ravnanju z odpadki v Republiki Sloveniji, prepovedano.
V kolikor gre za kurjenje odpadkov v mali kurilni napravi je potrebno obvestiti Inšpekcijo za okolje RS in ji posredovati podatke o povzročitelju. Nadzor nad emisijami, ki jih povzročajo gospodarski subjekti, prav tako izvaja Inšpekcija za okolje RS.

20.01.2016