Promet
1074.Obnova ceste
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Šentiljska cesta 161b, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 07.01.2021
Objavil: Renato Koštomaj

Opis

Cesta od Šentiljske ceste, ki gre od Doljne Počehove do naslova Šentiljska cesta 183 je v grozne stanju. Že takoj ko se zapelje z glavne ceste zapelješ v jamo, ki je verjetno mišljena za odvajanje vode, a če za to ne veš, začutiš močan udarec v avtu. Poleg tega je že tej jami še dodatna luknja od poškodb cestišča. Ko se pelješ naprej proti hišam pa je cesta še slabša. Začne se pri otoku za smeti, kjer se zbira papir in steklo. Od tam naprej je cesta popolnoma uničena in je edina cesta za katero vem, da se ljudje raje vozijo po bankini, kot asfaltu, saj je bolj udobno in prijazno do avta. Tukaj živim 9 mesecev in v tem času sem imel že 3x na popravilu avtu, zaradi poškodb, ki so najverjetneje nastale zaradi slabe ceste, saj pred tem 3 leta nisem imel nobenih težav. Če se peljete naprej proti zadnji hiši v ulici (Šentiljska cesta 183) je pri klancu plaz že malo uničil cesto, ki je za zdaj še normalno prevozna, če pa jo bo uničil do konca, bomo hiše višje od ceste odrezane od sveta. Še višje pa je problem, ker ni urejeno odvajanje vode, zato se ta zliva po celi cesti in pozimi zamrzne in tako nastane drsališče, kjer je še peš težko priti v hrib, z avtom pa nemogoče. Mislim, da je tako poškodovana cesta, kjer se vsi raje vozijo po bankini, prava sramota za mesto kot je Maribor in čeprav živimo na robu občine, ne bi smeli pozabiti na nas pri obnovi cestišč. Seveda to ne pomeni krpanja lukenj, kot ste to počeli do sedaj, saj nima nobenega učinka! Obnovite prosim celo cesto kot se spodobi, da si ne bomo še naprej uničevali naša vozila na tako slabi cesti.

Slike



Location

Slišimo

Objavil: Renato Koštomaj

07.01.2021
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

11.01.2021
Location

Urejamo

Spoštovani,

Potrudili se bomo, da omenjeno cesto uvrstimo v plan za preplastitev.
Odgovorila: Mestna občina Maribor

15.01.2021