Promet
1042.Upočasnitev prometa mimo vrtca
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Ertlova ulica 10, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 17.09.2020
Objavil: natalija harl

Opis

Prosim, da uredite nekaj, da se upočasni promet na ulici Matije Murka mimo vrtca na Ertlovi in mimo malega gozda, kjer je tudi doživljajski svet. Na tem območju se giba veliko otrok, avti pa dirjajo mimo kot za stavo. Poleg vsega, pa je prehod za pešce močno nepregleden, zaradi parkiranih vozil ob cestišču, pločnik mimo Nikla pa velikokrat neprehoden, ker je popolnoma zaparkiran. Mislim, da ne na tako območje skoraj nujno dat kakšno hitrostno oviro.



Location

Slišimo

Objavil: natalija harl

17.09.2020
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

17.09.2020
Location

Urejamo

Spoštovani,

Zahvaljujemo se za vašo pobudo in vas obveščamo, da bomo na tem območju v kratkem začasno namestili merilec hitrosti s katerim bomo preučili in beležili hitrosti voznikov na ulici Matije Murka. Analiza hitrosti bo podlaga za odločitev ali je potrebno pristopiti k izvedbi hitrostnih ovir na cestišču za zagotavljanje večje varnosti za ranljive skupine udeležencev v prometu na tem območju.

Sicer pa je 17. in 18. 9. 2020 Medobčinsko redarstvo opravilo v Ertlovi ulici in Ulici Matije Murka nadzore v okviru katerih je izvedlo 2 prekrškovna postopka. Večjih nepravilnosti po poročanju redarstva ni bilo zaznati. V letu 2020 je bilo v Ertlovi ulici izvedenih 19 prekrškovnih postopkov.
Verjamemo, da v večjem časovnem obdobju prihaja do kršitev nepravilnega parkiranja, zato predlagamo, da občani nepravilnosti, prijavijo na telefonske številke: 02 2201 527 in 040 205 956
Na podlagi prijave bodo občinski redarji opravili nadzor.
Lep pozdrav,
Odgovorila: Mestna občina Maribor

25.09.2020