Promet
1024.Neprijazna semaforizirana križišča za kolesarje in pešce
Slišimo    Obdelujemo    Urejamo    Izvedeno    Zaključeno    Odziv občana   

Vrsta: Promet
Lokacija: Ulica heroja Staneta 1, 2000 Maribor, Slovenija
Objavljeno: 21.08.2020
Objavil: Matej Gec

Opis

Semaforizirana križišča v Mariboru so skrajno neprijazna za kolesarje in pešce. To, da je potrebno vsako namero prečkanja ceste potrjevat s pritiskom na gumb, je nesmiselno. V kolikor pa pritisneš gumb sekundo prepozno, pa moraš čakat še dodaten interval.

Poleg tega pa sedaj živimo v času epidemije, ko naj bi se čim bolj izogibali množičnega dotikanja površin, tudi gumbov na semaforjih.

Tako predlagam, da se semaforizirana križišča uredi tako, da se semaforji za kolesarje in pešce prižigajo samodejno, skladno s semaforji za avtomobile, brez nepotrebnega pritiska na gumb. Gumbi pa lahko ostanejo z namenom, da jih uporabljajo slepi in slabovidni (po pritisku na gumb jih zvočni signal opozori, kdaj sveti zelena luč).



Location

Slišimo

Objavil: Matej Gec

21.08.2020
Location

Obdelujemo

Pobudo je prejela v reševanje pristojna strokovna služba.

21.08.2020